top of page

Чому слід обрати терапевта, сімейного лікаря чи педіатра до кінця 2017 року?

  • Фото автора: "Шанс" газета
    "Шанс" газета
  • 13 груд. 2017 р.
  • Читати 2 хв

З нового року має стартувати реформа первинної ланки медичної допомоги. Згідно з новаціями в системі охорони здоров’я, кожен повинен укласти договір з терапевтом або сімейним лікарем. Батьки повинні визначитись з педіатром для своєї дитини.

Обирати медика можна незалежно від свого місця проживання, незалежно від того, де лікар працює – в поліклініці, приватній клініці чи має власну практику. Для цього необхідно завітати до реєстратури медзакладу до кінця цього року та повідомити ваші дані – прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, прізвище доктора у якого бажаєте обслуговуватись.

Треба зазначити, що у разі зміни дільничного лікаря на іншого - виклик додому стане платним.

У випадку, якщо сімейний лікар захворів, перебуває у відпустці чи відрядженні - протягом цього періоду вас обслуговуватиме інший медик. Необхідність укладання угоди з лікарями первинної ланки медичної допомоги для кожного пов’язана з поважними причинами. Зокрема, у подальшому візит до спеціаліста вузької спеціальності, наприклад, невропатолога чи кардіолога без направлення дільничного терапевта стане неможливим. Не можна буде пройти планову діагностику чи лікування у стаціонарі. Проте тут мова не йде про важкий стан здоров’я. Отримали травму, стався приступ апендициту чи інфаркт – в невідкладній медичній допомозі вам ніхто не відмовить. Якщо ж людина свідомо відмовляється підписувати декларацію, їй доведеться з власної кишені сплачувати лікування у сімейного лікаря (терапевта, педіатра).

Як зазначають шосткинські служителі Гіппокарта, 80% медичної допомоги повинна починатись з огляду саме у терапевта. Але тут постає питання: чи зручно це буде самим пацієнтам? Адже, якщо, наприклад, болить серце, то спочатку треба відстояти чергу до терапевта, а вже потім вистояти другу до кардіолога. Проте, терапевти запевняють - у такої системи є свої переваги. Терапевт первинної ланки – це лікар «з голови до п’ят». Він працює як «сортувальник», тобто правильно орієнтує хворого до якого саме спеціаліста треба звернутись.

Нову реформу медики міста чекають з насторогою, адже, як вони наголошують, тут є як плюси, так і мінуси. Наприклад, одне з нововведень, спираючись на закордонну практику, стосуватиметься викликів лікаря додому. У майбутньому сам лікар буде визначати по телефону треба йому до вас виїздити чи ні. Таке ноу-хау викликає острах самих лікарів, адже визначити наскільки критичний стан хворого на відстані складно. Згідно з реформою, один лікар буде обслуговувати не більше 2-х тисяч осіб. Наразі ж найменша кількість містян, що припадає на одного терапевта складає 1 329 чоловік, найбільша – 2 636.

Реформа передбачає, що з наступного року фінансування первинної медичної допомоги буде здійснюватись з держбюджету. Чим більше контрактів, тим більше зарплата у лікаря. На одного пацієнта в середньому він отримуватиме 210 грн за рік. Тарифи різнитимуться в залежності від вікових груп пацієнтів. Вищими будуть тарифи на медичний супровід немовлят, які потребують значно більшої уваги лікаря. Так само осіб літнього віку.

Comments


Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page