У Шостці розвиватимуть туризм
Міська влада розроблює стратегію розвитку туристичної галузі у Шостці. За словами Андрія Сурая, керівника проекту «Розвиток туристичної галузі м. Шостка», нова програма сприятиме залученню іноземних інвестицій, сформує позитивний імідж міста на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях. Аби досягти успіху в цій справі розробники пропонують посилити роботу з містами-сусідами. Зокрема, виникла ідея щодо створення єдиного туристичного кластеру «Сіверщина» з центром у Шостці. «У нас є міста-сусіди, з розкрученими туристичними об’єктами, наприклад, Новгород-Сіверський. Але там немає такої розвинутої інфраструктури, як в Шостці. Тому ми пропонуємо об’єднатись з Кролевцем, Путивлем, Мєною, Глуховом, Новгород-Сіверським, Батурином та іншими населеними пунктами в «Сіверщину» і розробити екскурсійні маршрути», - сказав Андрій Сурай. Фахівець пропонує розвивати туризм в декількох напрямках: історичному (наприклад, історичні центри Глухова чи Путивля), культурному (музеї, арт-центр, виставки).
Окремий напрямок стосуватиметься храмів та монастирів. За задумом, ці екскурсійні маршрути починатимуться з Шостки, потім продовжаться по містам-партнерам і закінчуватимуться знову ж таки у нашому місті. У рамках стратегії планується створити єдиний сайт «Туристична Сіверщина», розроблятиметься однойменна мапа, здійснюватиметься показ презентаційних відеороликів Шостки, міст-партнерів та екскурсійних об’єктів.
«В екскурсійному маршруті Шостка має свій потенціал. У нас є музеї, підприємства, міні зоопарк, історичний центр. Ми можемо зробити виставкову екскурсію, яка б включала в себе краєзнавчий музей, арт-центр, музей «Родинна пам’ять», - ділився ідеями розробник. Окрім цьо-го, пропонується створити екскурсійний маршрут «Відкрита влада». Туди б увійшли: міська рада, Шосткинський міськрайонний центр зайнятості населення, суд, поліція та прокуратура. За думкою керівника проекту - це підвищить рейтинг Шостки, держслужбовців та пояснить людям як функціонують гілки влади.
Серед задумів - популяризація кемпінгів та наметових містечок - це повинно зацікавити жителів великих міст та й не потребує великих інвестицій. Працюватимуть і над рекреаційним та медичним туризмом. Щодо останнього, то це передбачає концептуальне створення медичного центру на базі Шосткинської ЦРЛ, обласного діагностичного центру, терапевтичного відділення №2 Сумського клінічного госпіталю для ветеранів війни. У планах – дослідження води із природних джерел, наприклад, у Пиротчино, цілющі властивості яких ще не підтверджені.
За умови виявлення в них корисних властивостей, пропонується налагодити видобування живиці, розробити торгову марку та використовувати ці води у лікувальних закладах та громадського харчування.
Не обійдуть стороною і активний туризм (виживання в лісі, форсування річки, тощо). Розробляється туристичний похід «Партизанські стежки», велосипедні тури, риболовля, парк активного відпочинку.