top of page

У Шостці змагались параспортсмени з декількох країн

У місті відбувся 10-й ювілейний турнір на Кубок Кожедуба серед спортсменів з порушеннями опорно-рухового апарату. До нашого міста приїхали учасники з міст: Кишеневу (Молдова), Могильову (Білорусь), Вільнюсу та Висагинасу (Литва), Тального, Дніпра, Конотопу, Ромнів, Києва та Чернігова. Разом із шосткинцями загалом сформувалось 11 команд. За словами Дмитра Васильцова, ці змагання повинні привернути увагу громадськості до людей з обмеженими фізичними можливостями та необхідності підтримки параспорстменів. Учасники турніру на Кубок Кожедуба змагались у трьох дисциплінах: кросі на візках (5 км – для чоловіків, для жінок – 1 км), пауерліфтингу у кожній ваговій категорії та дартці у сидячому положенні. Параспортсмени зазначають, що подібні змагання - це не тільки заряд позитиву, а ще й чудова нагода поспілкуватись. «Мы приезжаем уже не впервый раз, нам очень нравится здесь. Тут гостеприимная обстановка, старые друзья приезжают - с ними и общаемся, обмениваемся социальной, трудовой, спортивной информацией. Мы рады, что чемпионат уже стал международным, и надеемся, что со временем он станет еще масштабней», - сказав гість із Могильова Олег Юрков. Наприкінці змагань найкращі спортсмени отримали нагороди. Так, у пауерліфтингу у ваговій категорії 80 кг став переможцем Дмитро Васильцов. Перші місця також посіли Олександр Лисянський (категорія 88 кг), Сергій Коваленко (до 55 кг), Анатолій Хондожко (до 65 кг). У категорії 90 кг перше місце зайняв Віталій Каніфор з Тального (Черкаська область). Серед жінок в пауерліфтингу перші місця у представниць Молдови - Боднар Ольги (до 55 кг), м. Тальне Черкаської області Алли Каніфор (до 50 кг). У дартсі досягла успіху жителька Шостки Любов Термоса - І місце. Серед чоловіків у дартсі став переможцем Мадестас Балтакіс (Литва). У кросі серед чоловіків переможцем став шосткинець Дмитро Васильцов. Серед жінок найшвидше подолала дистанцію Ольга Боднар (Молдова).