За 10 років з України виїхали майже 4 млн заробітчан і не повернулися – Дмитро Дубілет
За словами міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета, за останні 10 років з України поїхали майже 4 млн заробітчан і не повернулися.
Джерело: брифінг міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета
Пряма мова: "Єдине що ми можемо зробити – це зрозуміти, яка кількість людей за останні 10 років поїхала та не повернулась.
Якщо я не помиляюсь, то за останні 10 років у нас вийшло мінус 4 млн людей, але мабуть цього цитувати не потрібно, бо це не точно. Десь 3,8 млн людей за останні 10 років.
Це ті люди, які не повернулись, тому що вони залишились заробітчанами або з іншої причини – це ж відкрите питання. Це відкрита статистика".
Цьому передувало: 23 січня Дубілет повідомив, що станом на 1 грудня 2019 року в Україні проживало 37 мільйонів 289 тисяч громадян – це без урахування українців на окупованих територіях та за кордоном.
1-26 грудня 2019 року в Україні провели пробний перепис населення. Зрештою, в уряді підсумували різні дані: інформацію мобільних операторів і соціологів, дані з різних реєстрів та пенсійного фонду.
За рік-два Кабінет міністрів планує запустити єдиний реєстр із даними про чисельність населення України.
Передісторія:
Повноцінний перепис населення України – шляхом обходу та опитування населення – проводили у незалежній Україні лише раз, 5 грудня 2001 року. Тоді загальна кількість населення України становила 48 мільйонів 457 тисяч осіб.
На початку дев’яностих було в Україні налічували майже 52 мільйони мешканців. .
Другий перепис населення відкладали 4 рази (з 2011 на 2012, 2013, 2016 і 2020 роки).
У 2020 році його також вирішили не проводити шляхом обходу, мотивуючи це тим, що люди не відчиняють двері незнайомим, а даних і так достатньо для підрахунку чисельності населення.