Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до кінця липня
Кабінет міністрів продовжив дію адаптивного карантину в Україні до 31 липня. Його посилюватимуть у тих регіонах, де епідеміологічна ситуація погіршуватиметься.
Відповідну постанову ухвалили на засіданні уряду 17 червня з доопрацюванням упродовж одного дня, після чого її опублікують.
За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, також вводяться додаткові ознаки, за якими визначатимуть, чи послаблювати карантин у регіоні, чи посилювати.
«Головне – завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я: якщо перевищує 50% – треба посилювати карантин. Середня кількість тестувань (ПЛР та ІФА) – зараз встановлюється на рівні не менше 24 на 100 тисяч населення упродовж останніх 7 днів. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування – понад 11%, показник динаміки їхнього зростання – понад 8 випадків на 100 тисяч населення. Це всі ті показники, які дозволять нам чітко відслідковувати ситуацію на території кожного регіону», – сказав він.
За оцінкою цих показників регіональні комісії ТЕБ і НС за поданням головного санітарного лікаря Віктора Ляшка вирішуватимуть, чи послаблювати, чи посилювати карантин.
Зазначимо, що проект постанови перед засіданням Кабміну на урядовому порталі не опублікували. Проте, як написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram, вона також передбачає заборону перебувати в громадських будинках, спорудах та транспорті без вдягнутих масок чи респіраторів, а в транспорті заборонятиметься перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.
У той же час, пише Шмигаль, уряд оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням Covid-19 може відбуватися посилення карантинних обмежень. Вони можуть встановлюватися щодо:
проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;
роботи метрополітену;
перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;
відвідування закладів дошкільної освіти;
роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів;
діяльності закладів харчування.
Також на початку засідання уряду Денис Шмигаль повідомив, що постанова передбачатиме зміну початку графіку роботи в окремих сферах, щоб розтягнути «години пік» у громадському транспорті.
«Звертаюся до міських голів: випустіть максимальну кількість громадського транспорту на маршрути, за потреби – розробіть нові маршрути. Не можна допустити, щоб люди стояли в чергах і їхали в переповнених задушливих маршрутках», – сказав він.